Zatapiacze flotatów

Baner poziomy z fragmentem logo Biox zbieracz flotatów.
Zastosowanie
  • do zatapiania i homogenizacji zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni ścieków.
Charakterystyka

Zatapiacz pozwala na likwidację flotatów, kożucha i szumowin oraz w ograniczonym zakresie piany, gromadzących się w określonym miejscu na powierzchni ścieków. Wydajna pompa śmigłowa wtłacza zanieczyszczenia w głąb zbiornika powodując ich zatopienie, nawodnienie i homogenizację.

Zatapiacz flotatów składa się z koryta zbierającego z pompą śmigłową i pływaków, pozwalających na pracę przy dowolnych wahaniach poziomu ścieków. Stabilizację poziomą zapewnia szeroki rozstaw pływaków. Określona miejsce na powierzchni jest utrzymywane za pomocą linek ustalających.

W przypadkach gdy flotaty gromadzą się na większej powierzchni zbiornika należy wywołać cyrkulację powodującą jego przemieszczanie do miejsca pracy zatapiacza.
W niektórych przypadkach, odpowiednie usytuowania zatapiacza wymusza samoczynny napływ zanieczyszczeń w kierunku zatapiacza.

 

 

DANE TECHNICZNE

Parametry:

Moc mieszadła śmigłowego: 0,5 - 4,0 kW

Wydajność: do 120 - 810 m3/godz

System oznaczania

System oznaczania zatapiaczy flotatu:

Przykład:

ZTF20-250-2P SR50 – zatapiacz o mocy pompy śmigłowej 2,0 kW, z króćcem tłocznym pompy o średnicy 250 mm, na dwóch pływakach, ze stabilizatorem rolkowym  z uchwytami rur długości 50 cm.

ZTF25-400-3P – oznacza zatapiacz o mocy pompy śmigłowej 2,5 kW, z króćcem tłocznym pompy o średnicy 400 mm, na trzech pływakach

Pliki do pobrania
karta katalogowa - Zatapiacze ZTF