Zatapiacze flotatów

Baner poziomy z fragmentem logo Biox zbieracz flotatów.
Zastosowanie
  • do zatapiania i homogenizacji flotatu, szumowin i kożucha, gromadzących się w określonym miejscu na powierzchni ścieków.
Charakterystyka

Zatapiacz kożucha ZTF pozwala na zatapianie i homogenizację zanieczyszczeń gromadzących się w postaci szumowin lub kożucha w określonym miejscu na powierzchni ścieków. Odpowiednie usytuowania zatapiacza na małych zbiornikach powoduje samoczynny napływ flotatów w kierunku zatapiacza. W przypadkach gdy flotaty gromadzą się na większej powierzchni zbiornika należy wywołać cyrkulację powodującą jego przemieszczanie do miejsca pracy zatapiacza. Zatapiacz flotatu jest montowany na pływakach, pozwalających na pracę przy dowolnych wahaniach poziomu ścieków.

Zatapiacz kożucha składa się z koryta spustowego (przelewu), pływaków z układem stabilizacji oraz króćcami do podłączania przewodów powietrza oraz układu stabilizacji. Stateczność poprzeczną zapewniają szeroko rozstawione pływaki, zaś stateczność wzdłużną układ stabilizacji poziomego położenia pływaków.

Parametry:

Moc mieszadła śmigłowego: 0,5 - 4,0 kW

Wydajność: do 100 - 1100 m3/godz

System oznaczania

System oznaczania zatapiaczy flotatu:

Zatapiacze flotatu

Przykład:

ZTF25-3P-R50
zatapiacz flotatu, 3-pływakowy z silnikiem o mocy 2,5 kW i rolkowym systemem stabilizacji pływaków o długości rolek 50 cm

Pliki do pobrania
karta katalogowa - Zatapiacze ZTF