Samonośne prowadnice mieszadeł

Baner poziomy z fragmentem logo Biox samonośna prowadnica mieszadeł.
Zastosowanie
  • wygodny i bezpieczny montaż i demontaż mieszadła,
  • zmiana wysokości roboczej i ustawienie blokady na dowolnej głębokości,
  • obracanie mieszadła wokół osi pionowej i blokada w dowolnym położeniu,
  • serwisowanie i bezpieczną obsługa w położeniu bezpośrednio nad pomostem bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności demontażowych.
Charakterystyka

Prowadnica samonośna typu PSN służy do instalacji i obsługi mieszadeł zatapialnych typu Hydra i Turbo w zlewniach, przepompowniach, oczyszczalniach ścieków i innych zbiornikach. Konstrukcja prowadnicy umożliwia obrót i blokadę mieszadła wokół osi pionowej kolumny oraz ustalenie pozycji roboczej na dowolnej wysokości za pomocą blokady wysokości. Prowadnica wyposażona jest we wciągarkę, dzięki czemu nie ma konieczności montowania osobnego systemu do podnoszenia i opuszczania urządzenia.

Prowadnica samonośna PSN składa się z uchwytu górnego, wciągarki oraz blokady położenia roboczego. Do prawidłowej pracy niezbędna jest kolumna prowadnicy która powinna zostać dostarczona przez zamawiającego. Uchwyt górny mocowany jest do pomostu lub korony zbiornika. Dzięki specjalnej konstrukcji prowadnicy, nie posiada ona stopy dolnej i w efekcie nie ma konieczności kotwienia jej do podłoża. Jest to szczególnie istotne w przypadku zbiorników o nieregularnych kształtach i takich, w których nie można ryzykować uszkodzenia izolacji wewnętrznej zbiornika.

Ze względu na możliwość występowania drgań przy zastosowaniu zbyt długiej kolumny prowadnicy, jej długość należy dobrać zgodnie z tabelą:

Prowadnica może być wyposażona w 2 rodzaje wciągarek:

Wciągarkę ocynkowaną – wszystkie element prowadnicy wykonane są ze stali nierdzewnej poza wciągarką która wykonana jest ze stali ocynkowanej galwanicznie – standardowe wykonanie materiałowe.

Wciągarkę ze stali nierdzewnej – wszystkie element prowadnicy wraz z wciągarką wykonane są ze stali nierdzewnej – rozwiązanie sugerowane dla środowiska o dużej willgotności, agresywnej atmosferze, itp.

Wyposażenie

Ogranicznik obrotu – zapobiega obrocie mieszadła poza ustalony zakres, tak aby nie uderzyło w ścainę zbiornika lub aby oznaczyć właściwe położenie pracy mieszadła.

Parametry:

Max masa mieszadła: do 125 kg

Profil kolumny: kwadratowy o boku 50 - 80 mm

Max długość kolumny prowadnicy: 5 m

System oznaczania

System oznaczania prowadnic samonośnych:

Prowadnice samonośne

Pliki do pobrania
karta katalogowa - Prowadnica samonośna PSN