Jesteśmy wiodącym polskim producentem urządzeń dla branży wodno-kanalizacyjnej takich jak natleniacze strumienicowe, mieszadła zatapialne, dekantery, wykorzystywanych głównie w instalacjach oczyszczalni ścieków i przepompowniach. Jesteśmy też liczącym się dostawcą urządzeń pomocniczych: żurawików, prowadnic do pomp i mieszadeł, wciągarek linowych oraz innych specjalistycznych urządzeń.

Nasza firma powstała w 1989 roku. Wtedy to w niewielkiej hali produkcyjnej Zakładu Urządzeń Natleniających w Giżycku rozpoczęliśmy produkcję pierwszych egzemplarzy natleniaczy strumienicowych służących do natleniania i mieszania ścieków. Te nowoczesne wyroby dały początek szerokiej gamie urządzeń produkowanych w latach następnych na potrzeby branży wodno-ściekowej. Dysponując fachową wiedzą, doświadczeniem i dobrym rozeznaniem rynku, opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji seryjnej kilkadziesiąt typów urządzeń. W chwili obecnej jesteśmy największym polskim producentem natleniaczy strumienicowych, mieszadeł zatapialnych, dekanterów, a także liczącym się dostawcą urządzeń pomocniczych: żurawików, prowadnic do pomp i mieszadeł, wciągarek linowych, zbieraczy flotatów. Nasze urządzenia pracują nie tylko w oczyszczalniach ścieków, ale także w innych branżach takich jak: rolnictwo, hodowla ryb, przemysł chemiczny, spożywczy oraz energetyczny.

Od ponad 30 lat projektujemy, wdrażamy i produkujemy urządzenia dla branży wod-kan, przemysłu, rolnictwa, energetyki i wielu innych. Wyjątkową uwagę przykładamy do standardów i jakość naszych urządzeń, dbamy o środowisko naturalne, warunki pracy naszych pracowników i relacje z klientami. Jesteśmy polską firmą, która przez lata działalności zbudowała swoją pozycję na rynku, a nasze urządzenia zdobyły setki  zadowolonych klientów.

Historia:
1989
Zdjęcie starej tablicy z Zakładu urządzeń natleniających Biox - 1989.
Jerzy Kiczyński zakłada firmę BIOX, na tamte czasy działa ona pod nazwą Zakład Urządzeń Natleniających BIOX w Giżycku.
1991
Czarnobiałe zdjęcie, natleniacz Biox z 1991 roku.
Sprzedaliśmy pierwszy produkt zaprojektowany i wybudowany całkowicie przez naszą firmę - natleniacz strumienicowy NS.
1995
Po opracowaniu projektu i długich miesiącach prób rozpoczęliśmy produkcję naszego sztandarowego wyrobu - mieszadeł MZ HYDRA.
1997
Zdjęcie z pożaru hali produkcyjnej Biox w 1997 roku.
Pożar w naszym zakładzie produkcyjnym. Całkowitemu zniszczeni ulega hala i prawie wszystkie maszyny produkcyjne.
1998
Odbudowa zakładu produkcyjnego Biox po pożarze w 97 - 1998.
Pomimo pożaru, dzięki zaangażowaniu pracowników udaje nam się odbudować zakład i wznowić produkcję.
1998
Czarnobiałe zdjęcie, test żurawia Biox 1998.
Do produkcji wprowadzamy nowe urządzenia - dekantery oraz żurawie kolumnowe, które w lekko tylko zmienionej formie wykonujemy do dziś.
2001
Zdjęcie stoiska Biox na targach branżowych - 2001.
Marka BIOX staje się coraz bardziej znana i rozpoznawalna, regularnie bierzemy udział w targach branżowych POLEKO, WOD-KAN i innych.
2005
Mieszadło zatapialne MK Turbo 2005
Po sukcesie mieszadeł HYDRA opracowujemy i wprowadzamy do produkcji drugi typoszereg mieszadeł o większej mocy - MK TURBO.
2009
Stare zdjęcie, dekantera Biox - 2009.
Odpowiadając na potrzeby klientów rozszerzamy nasz asortyment m. in. o dekantery pneumatyczne i o dekantery elektryczne z ruchomym przelewem.
2012
Mieszadła zatapialne MZ Hydra - nierdzewne.
Jako pierwsza firma w Polsce opracowujemy mieszadła zatapialne w wykonaniu całkowicie ze stali nierdzewnej o zakresie mocy 1,5 - 5,5 kW.
2020
Zbliżenie na zdjęcie tabliczki z logo Biox umieszczonej na mieszadle do oczyszczalni.
Czas na zmiany, odnosząc się do historii i naszych produktów, wprowadzamy nowe logo i całkowicie zmieniamy kolorystykę i wygląd naszych dokumentów, opakowań, itp.
2022
Zdjęcie logo na hali produkcyjnej Biox.
Po 1,5 roku budowy przeprowadziliśmy się do naszej nowej siedziby. Ponad 300m2 powierzchni biurowej, 1000m2 powierzchni produkcyjnej, zewnętrzny plac składowy i specjalny basen testowy pomoże nam zwiększyć możliwości produkcyjne i podnieść jakość produkowanych urządzeń.