Samoobsługowe prowadnice mieszadeł

Prowadnica samoobsługowa PSO BIOX - baner poziomy
Zastosowanie
  • wygodny i bezpieczny montaż i demontaż mieszadła,
  • możliwość zmiany wysokości roboczej mieszadła,
  • bezpieczna i łatwa obsługa w położeniu serwisowym,
  • możliwość obrotu mieszadła wokół osi pionowej i jego blokady w dowolnym położeniu.
Charakterystyka

Prowadnica samoobsługowa typu PSO służy do instalacji i obsługi mieszadeł zatapialnych typu Hydra i Turbo w zlewniach, przepompowniach, oczyszczalniach ścieków i innych zbiornikach. Konstrukcja prowadnicy umożliwia obrót i blokadę mieszadła wokół osi pionowej kolumny oraz ustalenie pozycji roboczej na dowolnej wysokości za pomocą blokady wysokości. Prowadnica wyposażona jest we wciągarkę, dzięki czemu nie ma konieczności montowania osobnego systemu do podnoszenia i opuszczania urządzenia.

Prowadnica samoobsługowa PSO składa się z uchwytu górnego, stopy dolnej oraz blokady położenia roboczego. Do prawidłowej pracy niezbędna jest kolumna prowadnicy która powinna zostać dostarczona przez zamawiającego. Uchwyt górny mocowany jest do pomostu lub korony zbiornika, a uchwyt dolny do dna lub ściany przy dnie zbiornika, oba elementy muszą zostać trwale przymocowane do podłoża (zakotwione).

Prowadnica może być wyposażona w 2 rodzaje wciągarek:

Wciągarkę ocynkowaną – wszystkie element prowadnicy wykonane są ze stali nierdzewnej poza wciągarką która wykonana jest ze stali ocynkowanej galwanicznie – standardowe wykonanie materiałowe.

Wciągarkę ze stali nierdzewnej – wszystkie element prowadnicy wraz z wciągarką wykonane są ze stali nierdzewnej – rozwiązanie sugerowane dla środowiska o dużej willgotności, agresywnej atmosferze, itp.

Wyposażenie

Warianty stopy dolnej – W zależności od ukształtowania dna zbiornika w miejscu mocowania stopy, należy użyć jej odpowiedniego typu:

H – do mocowania w poziomie  np. na dnie zbiornika,

V  – do mocowania w pionie  np. na ścianie zbiornika,

R – regulowana do mocowania do dna nachylonego pod dowolnym kątem.

Łącznik kolumny – stanowi dodatkową podporę dłuższych profili oraz pozwala na ich łączenie przy zachowaniu możliwości obrotu kolumny.

Ogranicznik obrotu – zapobiega obrocie mieszadła poza ustalony zakres, tak aby nie uderzyło w ścianę zbiornika lub aby oznaczyć właściwe położenie pracy mieszadła.

Parametry:

Max masa mieszadła: do 125 kg

Profil kolumny: kwadratowy o boku 50-80 mm

Max długość kolumny prowadnicy: 6 m

System oznaczania

System oznaczania prowadnic samoobsługowych:

Pliki do pobrania
karta katalogowa - Prowadnice samoobsługowe - PSO 50-80