Mieszadła zatapialne pompujące

Baner pozomy - mieszadła pompujące
Zastosowanie
  • przepompowywanie cieczy między zbiornikami o wyrównanym poziomie.
Charakterystyka

Mieszadła śmigłowe do pracy w całkowitym zanurzeniu wyposażone w kryzy sprzęgające, które umożliwiają samoczynne mocowane do kołnierzy przepustów w ścianach zbiorników. Standardowe mieszadła zatapialne MZ i MK po niewielkiej modyfikacji mogą pracować jako mieszadła pompujące MZP i MKP współpracujące z prowadnicami PMP wyposażonymi w kryzy sprzęgające z kołnierzem rurociągu lub przepustu przez ścianę zbiornika. Mieszadła pompujące służą do przepompowywania cieczy między zbiornikami o wyrównanym poziomie. Wydajność pompowania jest proporcjonalna do mocy mieszadeł i może być dodatkowo regulowana za pomocą falownika.

Oferta produkcyjna BIOX obejmuje dwa typoszeregi mieszadeł zatapialnych pompujących różniące się rodzajem wykonania i zakresem mocy:

  • mieszadła MZP (korpus żeliwny lub ze stali nierdzewnej),
  • mieszadła MKP (wykonanie nierdzewne lub kwasoodporne).

Tam, gdzie konieczna jest podwyższona odporność na korozję lub większa moc urządzeń stosowane są mieszadła MK Turbo. Wszystkie elementy zewnętrzne tych mieszadeł są wykonane ze stali nierdzewnej, a nowoczesny turbinowy wirnik śmigłowy zapewnia najwyższą sprawność pompowania.

Parametry:

Moc silnika mieszadeł MZP: 0,37-2,2 kW

Moc silnika mieszadeł MKP: 1,5-5,5 kW

Wydajność pompowania: do 80-810 m3/godz.

Wielkość kołnierzy dla mieszadeł MZP: DN 150-300 mm

Wielkość kołnierzy dla mieszadeł MKP: DN 350-600 mm

Max głębokość zanurzenia: 10 m

System oznaczania

System oznaczania mieszadeł zatapialnych pompujących Hydra:

Mieszadła zatapialne pompujące Hydra

Przykład:

MZP05.8-T-SS-DN200
mieszadło zatapialne pompujące  Hydra  o mocy 0,55 kW przy 750 obr/min, wyposażone w czujnik temperatury silnika z kryzą sprzęgającą na kołnierz rurociągu DN200 wg PN6, w wykonaniu kwasoodpornym

System oznaczania mieszadeł zatapialnych pompujących Turbo:

Mieszadła zatapialne pompujące Turbo

Przykład:

MKP55.8-T-SS-DN350-25.200
mieszadło zatapialne pompujące Turbo o mocy 5,5 kW przy 1000 obr/min, wyposażone w czujnik temperatury silnika, w wykonaniu kwasoodpornym, przystosowane do pracy z falownikiem, z kryzą sprzęgającą na kołnierz rurociągu DN350 wg PN6, ze śmigłem o mocy 2,5 kW przy 200 obr/min.

Pliki do pobrania
Mieszadła pompujące MZP HYDRA - karta katalogowa
Mieszadła pompujące MKP TURBO - karta katalogowa