Sztywny przewód już w sprzedaży
15 marca 2024

W odpowiedzi na potrzeby klientów i liczne zapytania opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji sztywny przewód spustowy dla dekanterów pływających.

To element dekantera służący odprowadzeniu zebranej przez dekanter wody nadosadowej lub ścieków poza zbiornik lub do następnego etapu procesu. Musi on umożliwiać dekanterowi na tyle swobodny ruch aby mógł dostosować się do poziomu ścieków zapewniając jednocześnie swobodny przepływ.

Wykonywany jest ze stali nierdzewnej AISI 304 lub AISI 316, dzięki czemu można go stosować niemal w każdych warunkach, w nawet najbardziej agresywnym  środowisku, jest też bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia niż przewód z tworzywa, co jest bardzo istotne, bo uszkodzenia przewodu podczas pracy dekantera może mieć poważne konsekwencje.

Sztywny przewód spustowy może być wykonany w 2 wariantach:

jednoczłonowy przewód spustowy – to rozwiązanie nie wymaga dodatkowego systemu stabilizacji przy ścianie zbiornika, ale w zależności od typu dekantera mogą być konieczne dodatkowe zbiorniki stabilizujące dekanter. Podczas pracy dekanter swobodnie pływa po powierzchni zbiornika i zmienia swoje położenie w zależności od poziomu ścieków.

dwuczłonowy przewód spustowy – przy zastosowaniu tego rozwiązania ruch dekantera odbywa się jedynie w płaszczyźnie pionowej, do prawidłowej pracy niezbędny jest stabilizator rolkowy.

Każdy przewód projektujemy pod konkretne warunki pracy – dobieramy średnicę i długości przewodu oraz symulujemy geometrię układu w różnych pozycjach.