Instalacja fotowoltaiczna w BIOX
20 czerwca 2022

W nowej siedzibie BIOX powstała instalacja fotowoltaiczna, która niemal całkowicie pokrywa nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Oddana do użytku nowa hala produkcyjna i biurowiec BIOX w Giżycku zostały wyposażone w nowoczesną instalację fotowoltaiczną o mocy 33,67 kWp. Instalacja została zamontowana na dachu obiektu, a tworzy ją 77 paneli monokrystalicznych produkcji polskiej firmy CORAB – „Ja Solar 455 Wp” i inwerter Sofar 30000TL-G2.

Parametry instalacji zostały tak obliczone, aby prąd wygenerowany w czasie letnim był w stanie z nawiązką pokryć nasze całoroczne zapotrzebowanie. Pozwala to nam zarówno zasilać maszyny produkcyjne, a także oświetlać i ogrzewać pomieszczenia produkcyjne i biurowe i w okresie zimowym. Warto zwrócić uwagę, że do produkcji energii elektrycznej został wykorzystany niewielki obszar dachu obiektu, który możemy wykorzystać w większym zakresie jeżeli zwiększy się nasze zapotrzebowanie na energię.

Instalacja fotowoltaiczna zapewnia firmie BIOX niezależność energetyczną; jest także realizacją strategii „Technologia dla środowiska” i naszych działań z zakresu zrównoważonego rozwoju.